Jakou péči vybrat pro své vlasy?

Oplachovat nebo neoplachovat?

Jak jsme již naznačili, můžete vybírat ze dvou možných přípravků. Jeden druh se oplachuje a druhý ne. Každý má svá specifika, tak se na ně pojďme podívat.

Oplachová péče – masky na vlasy a balzámy

Do oplachové péče se někdy zařazuje i kondicionér, i když ten by měl být základem a patřit ke každému mytí vlasů. Šampon totiž vlasové vlákno otevírá a použitím kondicionéru ho zase zavřete. Dále se ovšem nabízí maska na vlasy nebo balzám. Ty se zpravidla řadí do oplachové péče. Vlasy jimi ošetřené jsou hebké, snadněji se rozčesávají a lépe snášejí i následný styling. Maska na vlasy nebo balzám dodávají vlasů potřebnou hydrataci. Dnešní trh je dostatečně zásoben produkty přesně pro váš typ vlasů, takže vždy sáhněte právě po tom.

Masku na vlasy nebo balzám jemně vmasírujte, nechte působit a poté velmi důkladně opláchněte. Špatně opláchnuté vlasy by zplihly. Doba působení se může u různých produktů lišit, ale zpravidla to bývá 2 až 5 minut. Speciální zábaly mohou působit až 15 minut, ale je není nutné používat tak často.

Bezoplachová péče – spreje, oleje a séra

Působí podobně jako oplachová péče. Jasné je, že jejich použití je rychlejší, protože přípravek stačí nanést. Použití se může lišit. Některé přípravky se nanášejí na umyté a ručníkem vysušené vlasy a některé do suchých vlasů podle potřeby. Do bezoplachové péče se také řadí ochranné přípravky – spreje a mléka – proti teplu. Ty se nanášejí před tepelným stylingem, fénování nevyjímaje.

Tipy a triky profesionálů

Potýkáte se s roztřepenými konečky? Ještě před umytím do nich vmasírujte trochu kondicionéru. Dodáte jim tak potřebnou výživu a ochranu.

Balzám nebo masku na vlasy se někdy doporučuje hřebenem rozčesat, aby se tak přípravek dostal na každý vlas. Vlasy jsou ale zamokra náchylnější, používejte proto hřeben s řídkými zuby.

Balzámy a masky na vlasy jsou doplňkovou péčí, kterou byste měly aplikovat zhruba jednou za týden. Časté používání by mohlo zapříčinit zplihlost vlasů.

Maska na vlasy a balzám se nanáší ideálně na spodní část vlasů. Hlavně na jejich konce. Tam jsou totiž nejvíce potřeba. Vlasy u kořínků zpravidla mají živin dostatek.

Vybírejte si takové přípravky, které odpovídají typu vašich vlasů.

Po aplikaci kúry nebo zábalu můžete vlasy lehce zahřát fénem a poté zabalit. Teplo dělá tyto přípravky ještě účinnějšími.

Maska na vlasy a balzám musí být vždy důkladně vymytá z vlasů. Jinak tvoří nadměrnou a hlavně zbytečnou zátěž.
Aplikujte vždy jen potřebné množství od každého přípravku. U většiny olejů stačí i jen pár kapek.